O mne

Ladislav Szabó

Ladislav Szabó

Ahojte, som mladý fotograf z Tisovca (malé mestečko v Muránskej planine) žijúci v Bratislave. Fotografii sa venujem už niekoľko rokóv vykúšal som už rôzne fotografické žánre, ako napríklad šport, portrét, umelecký akt, ale aj wildlife a krajinky.

Aktuálne venujem najviac času krajinkárskej fotografii, keďže milujem cestovanie, turistiku a celkovo pobyt v prírode za každého počasia. Keď mi čas dovolí tak sa príležitostne venujem aj foteniu žánrov ako sú portrét, glamour a umelecký akt. Okrem samotného fotenia sa snažím viac študovať fotografické postupy (tzv. tutoriály), video návody a čerpať viac informácií, ktoré mi pomáhajú sa stále posúvať ďalej vo svojom krásnom hobby.

Fotografia ma naučila pár dôležitých vecí, medzi ktoré patrí aj trpezlivosť, keďže veľa krát musím čakať na ten správny okamih na jednom mieste aj dlhšiu dobu. Počas mojich fotení som zistil aj jednu dôležitú vec, že až tak nezáleží na tom aký má človek fotoaparát alebo objektív, ale záleží hlavne na tom aby som bol v správny čas na správnom mieste. Som typ človeka, ktorý niekedy ocení viac zachytenie zaujímavého okamžiku pred maximálnou technickou kvalitou, ale zároveň sa snažím aby moje fotografie boli pekné a kvalitné zároveň.

Aktuálna fotovýbava:
Sony A7R III

Sony FE 70 – 200 MM F4 G OSS
TAMRON 28–75mm F/2.8 Di lll RXD

Manfrotto MT055CXPRO4 + Genesis BH-40
JOBY GorillaPod Focus + Ballhead X
Lee Filtre: LEE Landscape Polariser 105mm, LEE 100mm ND 0.9 Grad Medium, LEE 100mm Super Stopper (-15 EV), LEE 100mm Little Stopper (-6 EV), LEE 100mm Big Stopper (-10 EV)

Wishlist:
Sony FE 200–600mm f/5.6–6.3 G OSS
Sony A7 III

Všetky fotografie uverejnené na tejto webstránke podliehajú autorskému zákonu, a nie je povolené ich využívať bez súhlasu majiteľa stránky.

Copyright Ladislav Szabó 2019. Stránka vytvorená a sponzorovaná www.pagebrix.sk