O mne

Ladislav Szabó

Ladislav Szabó

Ahojte, som mladý fotograf z Tisovca (malé mestečko v Muránskej planine) žijúci v Bratislave. Fotografii sa venujem už niekoľko rokóv vykúšal som už rôzne fotografické žánre, ako napríklad šport, portrét, umelecký akt, ale aj wildlife a krajinky.

Aktuálne venujem najviac času krajinkárskej fotografii, keďže milujem cestovanie, turistiku a celkovo pobyt v prírode za každého počasia. Keď mi čas dovolí tak sa príležitostne venujem aj foteniu žánrov ako sú portrét, glamour a umelecký akt. Okrem samotného fotenia sa snažím viac študovať fotografické postupy (tzv. tutoriály), video návody a čerpať viac informácií, ktoré mi pomáhajú sa stále posúvať ďalej vo svojom krásnom hobby.

Fotografia ma naučila pár dôležitých vecí, medzi ktoré patrí aj trpezlivosť, keďže veľa krát musím čakať na ten správny okamih na jednom mieste aj dlhšiu dobu. Počas mojich fotení som zistil aj jednu dôležitú vec, že až tak nezáleží na tom aký má človek fotoaparát alebo objektív, ale záleží hlavne na tom aby som bol v správny čas na správnom mieste. Som typ človeka, ktorý niekedy ocení viac zachytenie zaujímavého okamžiku pred maximálnou technickou kvalitou, ale zároveň sa snažím aby moje fotografie boli pekné a kvalitné zároveň.

Aktuálna fotovýbava:

Sony A7 III
Sony FE 35mm F/1,8
Sony FE 50mm F/1,8
Sony FE 85mm F/1.8
Samyang AF 14mm F/2.8 Sony
Tamron 17–28 F/2,8
Tamron 28–200mm F/2.8–5.6 Di III RXD

DJI Mini2
Manfrotto MT055CXPRO4 + Genesis BH-40
Zhiyun Weebill s
DJI Osmo Mobile 4
VFFoto ND filtre

Wishlist:
Sony A7 IV, Sony FE 100–400mm F4.5–5.6 GM OSS

Všetky fotografie uverejnené na tejto webstránke podliehajú autorskému zákonu, a nie je povolené ich využívať bez súhlasu majiteľa stránky.

Copyright Ladislav Szabó 2024. Stránka vytvorená a sponzorovaná www.pagebrix.sk